Veri Tabanları

EKUAL Veritabanları | ULAKBİM Ulusal Veritabanları | ULAKBİM Ulusal Belge Sağlama
EKUAL Keşif
EKUAL veri tabanlarında aynı anda tarayın
Bu hizmet TÜBİTAK ULAKBİM tarafından EKUAL kapsamında üniversitelere sunulmaktadır.


BMJ Online Journals

Klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanlarında önde gelen 27 tıp dergisine tam metin erişim sağlanır.

Kullanım Kılavuzu

Kaynak Listesi

·         Lisans Anlaşması sona ermesine rağmen, BMJ Journals 2012 yılı sayılarına erişim sağlanabilmektedir.

CAB

Tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre konularından oluşan veri tabanıdır. Tarım ve uygulamalı yaşam bilimlerinde en yüksek sayıdaki süreli yayın koleksiyonu kapsayıp, 1910 yılından günümüze zengin bilgi içeriğine sahiptir. Bütün içerik, CAB Direct arayüzünden kullanıcılara sunulmaktadır. Ortalama olarak %70’ ine başka kaynaktan erişim imkanı olmayan, 230.000’in üzerinde tam metin dergi makalesi (%65) rapor ve konferans bildirileri (%34) tam metin içeriğe sahiptir.736 tam metin dergi bulunmaktadır.

Kullanım Kılavuzu

Kaynak Listesi


EBSCOHost

Bu kapsamlı koleksiyon, bir üniversitenin araştırma yaptığı tüm konularda on binlerce dergiyi özetleri ile birlikte indekslemekle kalmaz, 20,100’den fazla tam metin dergiye erişim imkanı sunar. Ayrıca, daha birçok farklı tam metin doküman içerir. eKitaplar, konferans bildirileri, SWOT analizleri ve raporlar bu doküman türlerinden bazılarıdır. Özenle oluşturulan bu koleksiyondaki yayınlar; dünyanın en önemli yayıncılarından derlenmiş, alan indeksleri ve atıf indekslerine girebilmiş dergilerden oluşmaktadır.

 Kullanım Kılavuzu

 Kaynak Listesi  


Emerald Premier eJournal

Muhasebe, Finans ve Ekonomi, İşletme, Yönetim ve Strateji, Eğitim, Mühendislik, Öğrenim ve Organizasyon, Sağlık ve Sosyal Bakım, Bilgi ve Belge Yönetimi, Kütüphane Çalışmaları, Pazarlama, Lojistik ve Kalite, Emlak Yönetimi ve Çevre, Kamu Politikası ve Çevre Yönetimi, Turizm ve Otelcilik alanlarında tam metin 306 dergilik koleksiyon.

Kullanım Kılavuzu

Dergi Listesi

Sociology Kitapları

Education Kitapları


IEEE

IEEE Xplore veritabanı, elektrik ve elektronik, bilgisayar, bilgi teknolojileri, bioteknoloji, fizik ve ilgili diğer bilimlerdeki yayınları kapsamaktadır. Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institute for Electrical Engineers (IEE) tarafından 1988’den günümüze yayınlanmış 413 süreli yayına (journal, transaction, magazine, letter) IEEE ve IEE tarafından 1988’den günümüze kadar gerçekleştirilmiş 880.000 adet konferans bildirilerine, 1.800 adet IEEE Standartlarına, 1950-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makalelere, tam metin olarak erişilmektedir.

Kullanım Kılavuzu

Dergi Listesi


intihal.net 

Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini  3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler.

İntihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. intihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir.

Programı kullanmak isteyen araştırmacılarımız https://intihal.net/ web sayfasından "Bireysel Kayıt" linkini tıklayarak kurumsal e-posta adresleriyle kayıt yapabilirler. 

Kütüphane tarafından onaylandıktan sonra araştırmacılar programı kullanabilirler.

Not1: İntihal.net üye ekranında bulunan E-Posta kısmına kurumsal e- postanızı yazmanız gerekmektedir. Kurumsal e-posta ile üyelik yapmayan kullanıcıların hesapları onaylanmayacaktır.  

Not2: Hesabınız onaylandıktan sonra "Benimle Paylaşılanlar" bölümünden merak ettiğiniz gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kurumsal e-posta almak isteyen kullanıcılarımız Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile iletişime geçerek ya da Siirt Üniversitesi Bilgi İşlem Destek Platformu`ndan (buraya tıklayın) talep ederek temin edebilirler.  

Kullanım Kılavuzu 

User Guide 


iThenticate

Akademik çalışmalardaki intihalleri tespit etmek amacıyla iThenticate - İntihali Engelleme Programı, doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (Öğrenci ödevleri ve tezler hariç: iThenticate lisans anlaşması gereği öğrenci ödevleri ve tezler için kullanılmamalıdır.) kapsamlı bir akademik içeriğe sahiptir. Web tabanlı arayüz ile özel bir eğitim gereksinimi olmaksızın kullanılmaktadır. İntihal analizi yapılacak belge, kullanıcı tarafından iThenticate programına bir e-postaya belge ekler gibi kolaylıkla yüklenmekte, intihal analizi birkaç dakika içinde bitirilebilmektedir. iThenticate’e yüklenen her belge büyük bir veri tabanındaki belgelerle karşılaştırılmaktadır. Bu veri tabanı içinde 90.000’den fazla önemli gazete, dergi, süreli yayınlar ve kitapların yanı sıra tüm bunlara ek olarak 17 milyardan fazla web sayfası ve arşivi bulunmaktadır. iThenticate, 70.000’den fazla bilimsel dergiden gelen 30 milyon üzerindeki içeriğin ve 150’den fazla yayınevinden 86 milyon üzeri makalenin bulunduğu veri tabanlarını kontrol etmektedir.

Lisans anlaşması gereği; üniversitelerde doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine kullanım hakkı verilmektedir. iThenticate programını kütüphaneden temin etmek isteyen akademik personelin kurumsal e-posta adresleri ile (...@siirt.edu.tr) deniz.celik@siirt.edu.tr adresine ad/soyad, akademik pozisyon ve bölüm bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gerekmektedir

Hızlı Kullanım Kılavuzu

Sorumlusu: Kütüphaneci Deniz ÇELİK Dahili:3582 deniz.celik@siirt.edu.tr


JSTOR

 İçerdiği dergilerin ilk çıktığı yıldan itibaren tam metinlerine erişim sağlayan ve ARŞİV niteliğini taşıyan bir veri tabanıdır. Sanat, beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, tarih, edebiyat konularında dergileri içeren paketlerden oluşur. Veri tabanı içinde, ayrıca biyoloji, işletme, ekonomi, sağlık, dilbilim, matematik, müzik konularında paketler de yer almaktadır.

Kullanım Kılavuzu

Dergi Listesi


Mendeley

Mendeley araştırmacıların verimini artırabilecek bir referans yönetim sistemi ve dünya çapında 4.5 M’dan fazla kullanıcısı olan bir akademik işbirliği ağıdır. Mendeley Instititonal Edition (MIE) kullanıcılar için genişletilmiş haklar tanıyan ve kurumlar için destek sağlayan bir platform olup temel Mendeley yetkinlileri üzerine kuruludur. MIE tarafından araştırmacı ve kütüphaneler için sağlanan genişletilmiş özellikler aşağıdaki gibidir:

• 5GB kişisel depolama alanı (standard 2GB’dan farklı olarak).

• Sınırsız kapalı grup kurma özelliği (standard 1 gruptan farklı olarak)

• Gruplarda 25 kişiye kadar üyelik (standard 3 üyeden farklı olarak)

• Kurumlar için analiz aracı

Kullanım Kılavuzu

Mendeley 1.19.8 sürümü için tıklayın 


OVID-LWW

Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait LWW Total Access veritabanı, her doktorun referans kaynağı olabilecek genel konulu anahtar dergilerin yanı sıra, özel uzmanlık dalları üzerine yazılan dergileri ve hemşirelik dergilerini de kapsamaktadır. LWW Total Access Koleksiyonunda, 346 adet tam metin dergi bulunmaktadır. İçerdiği konulardan bazıları: Kardiyoloji, Dermatoloji, Mikrobiyoloji, Nöroloji, Hemşirelik, Beslenme ve Diyet, Onkoloji, Ortopedi, Genetik, Beyin cerrahisi, Virüs bilimi, Sağlık Yönetimi, Patoloji, Kulak- Burun-Boğaz, Diş hekimliği, Hematoloji, Pediatri, Psikiyatri, Üroloji, Romatoloji, Geriatri & Gerontoloji vb.

Kullanım Kılavuzu

Dergi Listesi


ProQuest Dissertations & Theses

Sahip olduğu 4 milyondan fazla tez ileProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veri tabanıdır. Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000'den fazla yeni tez platforma eklenmektedir.

Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar.

Araştırmacılar, 2015 Charleston Danışman Okuyucuların Seçimi Ödülleri'nde En İyi Arayüz ödülü alan ProQuest Dissertations and Theses Global platformundan ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür.

18. yüzyıla kadar uzanan bu veri tabanı, 1861'de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  

Ayrıca kullanıcılar ve üniversiteler yayımlanan tezleri dilerlerse, ETD (Electronic Theses and Dissertations) platformuna yükleyip, onay sürecinden geçtikten sonra, çalışmaların tüm dünyada görünür olmasını sağlayabilmektedir.

 Kullanım Kılavuzu

 

ScienceDirect

Bilim, teknoloji ve tıp alanlarında 14.000’den fazla kitap ve 2.261 adet dergi başlığı içeren Elsevier’in hakemli tam metin veritabanıdır.

Kullanım Kılavuzu

Dergi Listesi

Kitap Serisi


Scopus

Bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır. Sanat ve insani bilimlerin yanı sıra fen bilimleri, teknoloji, tıp ve sosyal bilimler alanında bütün dünyadan 5.000'in üzerindeki yayıncının 18.500'ün üzerindeki dergisini kapsar. Scopus %70'i 1996'dan beri yayınlanmış özetler ve oldukça geniş kaliteli web sayfaları ve patent bilgisi olmak üzere 43 milyon kayıt içerir.

Kullanım Kılavuzu


Springer Link

Temel bilimler sosyal ve beşeri bilimler mühendislik tıp ve yaşam bilimleri konularını içeren 2.151 adet tam metin dergi koleksiyonu.

Kullanım Kılavuzu

Dergi Listesi

Açık Erişimli Dergi


Taylor&Francis Online Journals

Sosyal ve beşeri bilimler tıp ve yaşam bilimlerini içeren 1997'den günümüze 2.173 adet tam metin dergi koleksiyonu.

Kullanım Kılavuzu

Dergi Listesi


Turnitin

Öğrenci ödevleri ve projelerinde intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılan web tabanlı sistemdir. Sisteme yüklenen ödev, tez, proje vb. çalışmalar çok geniş bir veri havuzdaki kaynaklarla otomatik olarak karşılaştırılır ve alıntılar, benzerlikler, usulsüz kaynak kullanımları  tespit edilerek bir benzerlik raporu oluşturulur. Turnitin' in veri havuzunda akademik veritabanları, dergiler ve yayınlara ek olarak, 200 milyondan fazla öğrenci ödevi ve 17 milyardan fazla web sayfası bulunmaktadır.

Turnitin hesabını kütüphaneden temin etmek isteyen tez danışmanları, Yrd. Doç. Dr.  ve üstü akademik unvana sahip öğretim üyelerinin kurumsal e-posta adresleri ile (...@siirt.edu.trdeniz.celik@siirt.edu.tr adresine ad/soyad, akademik pozisyon ve bölüm bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gerekmektedir.

Öğretmen Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Kullanım Kılavuzu

Sorumlusu :Kütüphaneci Deniz ÇELİK Dahili :3582 deniz.celik@siirt.edu.tr

Web Of Science

WoS (Web of Science) (Science Citation Index Expanded-Social Sciences Citation Index-Arts and Humanities Citation Index Conference Proceedings Citation Index- Science--Conference Proceedings Citation Index-Social Science & Humanities) 1980'den günümüze makalelerin, 1990'dan günümüze bildirilerin bibliyografik bilgilerini, yararlanılan kaynaklarını ve atıflarını listeler.

Kullanım Kılavuzu


Nature Jurnals All

Nature Journals All (Nature + Nature Methods + Nature Protocols) (46 dergi): Nature dergisi 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve ‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir. Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanır. Abonelik yapılan yıla ve bir önceki yıla arşiv haklarıyla beraber erişim verilir. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır.

Erişim Linki

Dergi Listesi

Academic Journals All (40 dergi): Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’ koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon, birçok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır.

Erişim Linki

Dergi Listesi

Palgrave Macmillan Journals (PMJ All) (40 dergi): Palgrave Macmillan Dergileri, Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim SpringerLink platformu üzerinden sağlanmaktadır.

Erişim Linki

Dergi Listesi:


Wiley Online Library

Wiley Online Library 1997’den günümüze yaklaşık 1.485 dergiye ve yaklaşık 125 açık erişim dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir. 

Kimya, İşletme, ekonomi, finans, istatistik, Tıp, Yaşam Bilimleri, Matematik, Veterinerlik, Diş Hekimliği, Polimer ve Materyal Bilimleri, Eczacılık, Fizik ve Astronomi, Psikoloji, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Tarım, Akvakültür ve Gıda Bilimi, Mimarlık ve Planlama, Sanat ve Uygulamalı Sanatlar, Biyoloji, Biyoteknoloji, Biyokimya & Biyofizik, Hücre ve Moleküler Biyoloji, Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Teknolojisi, Genetik, Coğrafya & Keşifler gibi konularda tam metin erişim vermektedir.

Kullanım Kılavuzu

Kaynak Listesi


SOBIAD Atıf Dizini

Sobiad Atıf Dizini Hakkında: Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1314 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.
 
Sobiad'da;
*  1314 adet dergi bulunmaktadır.
*  406.572 adet makale bulunmaktadır.
*  7.813.338 adet atıf bulunmaktadır.
*  dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.


Kullanım Kılavuzu

Sorumlusu : Kütüphaneci Hazel DURMAZ Dahili: 3585 hazeldurmaz@siirt.edu.tr 

CAB eBooks 

CAB eBooks dünya uzmanları tarafından hazırlanan içeriği ile “Yaşam Bilimlerindeki” en temel çalışmaları sizlere sunar.  CAB eBooks’un tüm içeriği CAB Abstracts tarafından indekslenmektedir. eKitap dolaşımı kolay PDF dosyaları ile sunulmaktadır.

Genel Kapsam

 • Tarım
 • Hayvan ve Veterinerlik
 • İnsan, Gıda ve Beslenme Bilimleri
 • Bitki Bilimleri
 • Çevre Bilimleri
 • Turizm

 

Kullanım Kılavuzu

  

iGroup eBooks

Ürünler:

 • Anmol Publications
 • Columbia University Press (CUP)
 • International Monetary Fund (IMF)
 • NBN International (NBNi)
 • National Book Network (NBN Fusion)
 • Nursing Knowledge International (NKI)
 • Oncology Nursing Society (ONS)
 • Scientific International
 • World Technologies

Anmol Publications, 1984 yılında Hindistan'da kurulan Anmol Yayınları, dünyaca ünlü üst düzey bir İngilizce yayıncısıdır. Bugüne kadar, çeşitli konularda ve disiplinlerde çok ciltli eserler ve ansiklopediler içeren 6.000'den fazla başlıktan oluşan bir katalog içermektedir.

·  Ticaret ve Yönetim, Ekonomi, Otel İşletmeciliği ve Turizm

·  Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, Hukuk, Politika, Kamu Yönetimi ve Sosyoloji

·  Eğitim ve Psikoloji, Ev Bilimleri, Gazetecilik ve Kitle İletişim

·  Felsefe, Din, Kültür, Tarih

· Genel Bilim, Mühendislik, Botanik, Zooloji, Kimya, Fizik, Matematik, Bilgisayar Bilimleri Ziraat Bilimleri ve Çevre Çalışmaları

·  Dil ve Edebiyat

·  Kütüphane ve Bilgi Bilimi

·  Coğrafya ve Jeoloji, Antropoloji, Demografi

Columbia University Press, 1893'te kurulmuştur ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dördüncü en eski üniversite yayınevidir. CUP, Columbia International Affairs Online (CIAO), Columbia Granger's World of Poetry ve Columbia Gazetteer of the World gibi yenilikçi ve zamanında ürünlerle elektronik yayıncılık alanında lider olmaya devam etmektedir. Columbia University Press, şu anda Asya çalışmaları ve edebiyatı, Orta Doğu çalışmaları, New York şehri tarihi, felsefesi, sinirbilimi, paleontoloji, siyaset teorisi, din ve sosyal hizmet biyolojik bilimler, işletme, mutfak tarihi, güncel olaylar, ekonomi, çevre bilimleri, film ve medya çalışmaları, finans, tarih, uluslararası ilişkiler, edebiyat çalışmaları alanlarında her yıl yaklaşık 160 yeni başlık yayınlamaktadır.

International Monetary Fund (IMF), IMF, ekonomik bilgi, analiz ve uyumlaştırılmış istatistikler için dünyanın en yetkili kaynaklarından biri olarak görülmektedir. IMF Yayınları, dünyadaki hemen hemen her ekonominin kapsanması ve gelişmekte olan ve gelişmekte olan ekonomilere özel bir odaklanma ile kapsamlı veri ve orijinal analizler dağıtmaktadır. IMF veritabanları, kitaplar, bildiriler ve dergiler dünyadaki hükümetler ve akademik kurumlar tarafından güvenilmektedir. Finansal kriz, kalkınma, makroekonomi, yoksulluğu azaltma, ticaret, küreselleşme ve yayınlarından çok daha fazlası hakkında derinlemesine ve bağımsız analizler bulunabilirsiniz.

National Book Network (NBN) Kuzey Amerika ve deniz aşırı ülkelerde; kurgusal roman, akademik kitap ve sesli kitap yayıncılarına hizmet veren, dinamik ve   hizmet   odaklı   bir   satış,   pazarlama   ve   dağıtım şirketidir.  National  Book  Network,  Kuzey  Amerika’nın en   büyük   akademik   yayıncısı   olan   The   Rowman & Littlefield Publishing Group firmasının iştirakidir.

 

Nursing Knowledge International (NKI) Kâr amacı gütmeyen, küresel hemşirelik camiasının bilgi ihtiyacına hizmet eden bir organizasyondur. NKI, hasta eğitimi ve sağlığı konularında araştırma yapılmasını ve  öğrenmeyi sağlayan toplulukların da desteği ile, hemşirelik mesleğini geliştirmeyi hedeflemektedir.

 

The Oncology Nursing Society (ONS) 35.000’den fazla hemşire ve  diğer sağlık personelini bünyesinde bulunduran, onkoloji alanında seçkin bir hasta bakımı ve yöneticilik eğitimi ve araştırma olanağı sağlayan profesyonel bir organizasyondur.

Scientific International, MedTech'in altında, çok çeşitli akademik disiplinlere sahip, hızla büyüyen bir akademik yayıncıdır. Kitapları, akademik mükemmellik ve pedagojik yaklaşım açısından değerlendirilerek Hindistan ve dünyadaki ünlü yazarlar tarafından yazılmıştır. Bütün kitapları uygun editör ekibi tarafından düzenlenmiştir ve uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir.

World Technologies, eğitimdeki teknolojik gelişmelere öncülük eden bir firmadır. Bilimsel, teknolojik ve medikal alanlarda profesyonel yayınlar ve e-kitaplar yayın yapmasının altında yatan temel sebep, akademik araştırma kütüphaneleri kullanan öğrencilerin, araştırmacıların ve akademisyenlerin tüm bu alanlarda son gelişmeleri takip etmelerini arzu etmesidir.

Kullanım Kılavuzu


Versiyonu yükseltilen veri tabanları:

 

EKUAL kapsamında erişiminize açık olan Academic Search Complete ve Business Source Complete veri tabanlarını en üst versiyonlarına yükseltmiştir. Böylece Academic Search Complete ve Business Source Complete veri tabanları yerine Academic Search Ultimate ve Business Source Ultimate veri tabanları erişiminize açılmış bulunmaktadır. Bu veri tabanları, EDS’nize de otomatik olarak eklenecektir ve taranabilir olacaktır. Erişim linklerini aşağıda, EKUAL kapsamında sunulan EBSCO kaynaklarına ait detaylı bilgi dokümanını da ekte bulabilirsiniz.

 

 • Academic Search Ultimate erişim adresi:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=asn 

 

 • Business Source Ultimate erişim adresi:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=bsu

 

NotAcademic Search Complete ve Business Source Complete veri tabanları nisan ayının ilk haftası itibariyle profillerinizden kaldırılmış olacaktır. Bu nedenle, yeni veri tabanlarının erişim linklerini en kısa sürede kütüphane web sayfanızda güncellemeniz gerekmektedir.

 

Yeni eklenen veri tabanları:

 

Aşağıda belirtilen 3 veri tabanı da EKUAL paketinize yeni eklenmiştir. Erişim linklerini aşağıda görebilirsiniz:

 

 • Central & Eastern European Academic Source erişim adresi:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e5h

 

 • The Belt and Road Initiative Reference Source erişim adresi:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=obo

 

 • Business Periodicals Index Retrospective: 1913-1982 erişim adresi:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=bprİBRAHİM DİNLER
Güncelleme : 14.06.2022 16:43:41