Reaxys Deneme Erişimi ve Eğitimi

Reaxys Eğitimi 10 Kasım Perşembe saat 13.30’da gerçekleştirilecektir. Eğitim toplantısına ait posteri ekli dosyada inceleyebilirsiniz. 


Toplantı bağlantımız: https://us02web.zoom.us/j/89763407876?pwd=cy9tUCswN1Bkd1JzdTRXYWJjKy9UQT09 

 

Erişim adresi: www.reaxys.com

Erişim bitiş tarihi: 22 Kasım 2022

 

Reaxys

Araştırmacıların ilgili kimya literatürü, geçerli bileşik özellikleri ve deneysel prosedürleri aramaya harcayacakları zamanın yarıya inmesine yardımcı olan son derece sezgisel ve sağlam bir veritabanıdır.

 

İlaç geliştirme, çevre sağlığı ve güvenliği çalışmaları gibi tüm kimya araştırmalarını desteklemesi için tasarlanmış olan Reaxys, en tecrübesizinden en tecrübelisine kadar tüm bilim insanları için yanıtlara giden en kısa yoldur.

 

  • Normalleştirilmiş madde - hedef ilginlik verileri ve kapsamlı farmakokinetik, etkinlik, toksisite, güvenlilik ve metabolik profillerle, ilaç geliştirmede erken buluş yapmayı destekleyen Reaxys Medisinal Kimya modülü
  • Marvin JS ve ChemDraw JS ile çizim yaparak tarama yapabilme, yerel dosyalarınızı Reaxys’e aktarabilme
  • Query Builder ile komplike araştırma sorguları oluşturabilme
  • Reaxys’e özgü indeks terimlerinin (ReaxysTree) yanı sıra biyomedikal veritabanı Embase’den sağlanan EMTREE farmakolojik ve tıbbi terimler (Bu indeks terimleri Elsevier’e özgüdür)
  • 105 patent ofisinden* ve 170 IPC sınıfından patentlere erişim linki, patentlere ait istem ve abstraktlar. İngilizce dilinde olmayan tüm patentler için özetlerin, başlıkların ve istemlerin çevirisine erişim.
  • Erişiminize açık olmayan makale ve dokümanlardan sağlanan deneysel prosedür dahil birçok kritik bilgiye hızlı erişim

 

İBRAHİM DİNLER (0484) 212-1111 / 3583
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
4.11.2022